Jak rozpocząć budowę jednopiętrowego domu bez dachu

Jeśli budujesz dom, pierwszym krokiem w tworzeniu ram jest określenie, czy fundamenty są wystarczająco mocne, aby utrzymać drugą kondygnację. Jeśli nie, będziesz musiał dodać drugą łazienkę lub podnieść pojemność systemu septycznego. Jedną z opcji dodania drugiej historii jest usunięcie istniejącego dachu i rama nad nim. Można wtedy użyć dźwigu do podniesienia dachu z istniejącego śladu i umieścić go z powrotem na.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z womagkuchnie.pl

Framing jest pierwszym krokiem w budowie domu

Początkowym krokiem w budowie domu jednopiętrowego jest framing. Obejmuje ona ściany zewnętrzne i dach. Budowa domu może trwać od jednego do dwóch miesięcy, w zależności od wielkości i typu. Większość projektów budowlanych zaczyna się od ramki, a ramka jest zwykle zakończona około trzeciego miesiąca. Oprócz framingu, ściany wewnętrzne muszą być zbudowane przed zastosowaniem izolacji.

Gdy fundament jest na miejscu, inspektor fundamentów odwiedzi witrynę, aby sprawdzić, czy wszystko jest na miejscu. Proces ten może się powtarzać, w zależności od rodzaju zastosowanego fundamentu. Podczas tej fazy, budowniczy usunie wszelkie formy, które mogły być użyte podczas etapu pierwszego ramowania. House wrap jest następnie używany do ochrony ścian zewnętrznych przed wilgocią, jednocześnie pozwalając wodzie uciec. House wrap pomaga również zmniejszyć ryzyko gnicia drewna i pleśni.

Określ, czy twój fundament jest wystarczająco silny, aby wspierać drugą historię

Jeśli planujesz zbudować drugą historię na swoim domu, ważne jest, aby określić, czy twój fundament jest wystarczająco silny, aby obsłużyć dodatkowy ciężar. Można zatrudnić inżyniera, który sprawdzi wytrzymałość fundamentu, a on przeprowadzi różne testy, aby określić, czy dom może wytrzymać dodatkowy ciężar. Jeśli twój fundament nie jest wystarczająco silny, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby go wzmocnić.

Ogólny stan ścian otaczających fundament określa, jak stabilny jest. Jeśli nie jest stabilny, możesz zmodyfikować glebę i zwiększyć jej stabilność. Powinieneś również określić, ile wagi mogą wytrzymać ściany głównego poziomu przed rozpoczęciem budowy. Twój wykonawca może potrzebować dodać sklejkę lub stal, aby połączyć te ściany z fundamentem. Kiedy już znasz wytrzymałość swojego fundamentu, możesz zacząć planować swoją drugą historię.

Projektowanie jednopiętrowego domu bez dachu

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak rozpocząć budowę jednopiętrowego domu bez dachu, istnieje kilka dostępnych opcji. Po pierwsze, można zbudować górny poziom na istniejącej części jednopiętrowej, takiej jak garaż z płaskim dachem lub ganek. Można też kupić modułowe dodatki do drugiego piętra, które są budowane poza miejscem budowy i przywożone do domu w pełni skonstruowane. Jest to prawdopodobnie najszybsza i najbardziej przystępna opcja, a także pozwoli Ci zaoszczędzić znaczną ilość konstrukcji dachu. Inną opcją jest podniesienie dachu w dużych sekcjach, co pozwoli zaoszczędzić czas i koszty na budowie dachu. Możesz wynająć dźwig, aby to zrobić, ale koszt będzie znacznie mniejszy niż budowa nowego dachu od podstaw.

Koszty życia w jednopiętrowym domu bez dachu

Jednopiętrowy dom ma wiele zalet, w tym jest bardziej dostępny dla starzejących się rodziców, jest dostępny dla wózków inwalidzkich i jest cichszy. Oprócz oszczędności miejsca, domy jednopiętrowe oferują również więcej opcji projektowych, takich jak posiadanie świetlików i zróżnicowanie wysokości sufitów. A jeśli mieszkasz w domu jednopiętrowym, możesz mieć bardziej otwarty plan podłogi z mniejszą ilością miejsca zajmowanego przez błotnik lub pralnię.

Podobne tematy