Wysokość umywalki dla osoby niepełnosprawnej

Osoba niepełnosprawna będzie potrzebowała dodatkowej wysokości, aby uzyskać dostęp do zlewu. Wysokość zlewu powinna wynosić co najmniej 30″. Jeśli zlew znajduje się na gzymsie, wysokość powinna być niższa. Wytyczne ADA wymagają również dostępnego blatu zlewu i baterii. Aby zapewnić łatwy dostęp, drzwi mogą się obracać w prostokąt o wymiarach 30x-48 cali. Zacznij mierzyć na poziomie najniższego żebra w zlewie, aby zapewnić wystarczający pionowy prześwit dla stóp i kolan użytkownika.

Wymagania ADA dla zlewów łazienkowych

Jeśli masz osobę niepełnosprawną w swoim gospodarstwie domowym, musisz upewnić się, że Twój zlew spełnia wymagania ADA. Zlewozmywaki zgodne z ADA muszą posiadać części ruchome, w tym wylewkę lub rozdzielacz do inicjowania przepływu ciepłej lub zimnej wody. Dodatkowo, głębokość zlewu nie powinna przekraczać ośmiu cali. Należy również upewnić się, że zlew nie jest zbyt głęboki, aby nie był trudny do osiągnięcia z wózka inwalidzkiego.

Przy planowaniu zlewów łazienkowych zgodnych z ADA, kluczowe jest, aby wziąć pod uwagę wymiary zlewu i toalety. Upewnij się, że nie ma żadnych przeszkód na drodze. Upewnij się, że dozorca utrzymuje łazienki w czystości każdego dnia. Ponadto, umywalki łazienkowe zgodne z ADA muszą posiadać uchwyty o średnicy co najmniej jednej czwartej cala i dwóch cali. Grab bars, które pasują do przedziału musi być co najmniej 42 cale długości, ale 48 cali jest zalecane.

Inny wymóg ADA jest wysokość zlewu. Dla dostępnego zlewu, góra powinna być nie więcej niż 30 cali od podłogi. Podobnie, powinno być wystarczająco dużo miejsca wokół zlewu, aby umożliwić pracownikowi stać wygodnie. Zlewozmywaki muszą mieć co najmniej 6,5 cala głębokości i co najmniej 30 cali wolnej przestrzeni wokół nich. Dodatkowo, powinny być łatwo dostępne i obsługiwane jedną ręką.

W przypadku dostępnych umywalek łazienkowych, ich wysokość powinna wynosić co najmniej 34 cale, przy czym najniższy punkt baterii powinien być ustawiony na wysokości 34 cali. Ponadto, powinny mieć prześwity na przedniej krawędzi. Dla najwyższego punktu zlewu, wysokość musi być co najmniej 34 cale nad podłogą. ADA wymaga, aby wszystkie odsłonięte powierzchnie były zabezpieczone, w tym rury. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz osobę niepełnosprawną w swoim domu.

Przepisy ADA dotyczą również zlewów w łazienkach. Łazienki muszą być zaprojektowane z odpowiednim miejscem do obracania dla wózków inwalidzkich. Projektant i budowniczy łazienki powinien wziąć pod uwagę te czynniki podczas projektowania łazienki. Właściwy rozstaw jest niezbędny dla dostępu wózków inwalidzkich, a wszelkie remonty nie powinny kolidować z ADA. Ostatecznie, będziesz chciał zapewnić dostępne środowisko dla osób niepełnosprawnych. Wymagania ADA dotyczące umywalek łazienkowych dla osób niepełnosprawnych mają na celu ochronę praw osób niepełnosprawnych.

Lustra muszą być zamontowane nie mniej niż 40 cali od podłogi. Górna krawędź lustra powinna znajdować się co najmniej 1,9 metra nad podłogą. Ogólnie rzecz biorąc, ADA wymaga, aby lustra w toalecie były zamontowane na wysokości 40 cali lub mniej. Zazwyczaj jest to lustro pełnowymiarowe. Ponadto lustra muszą być zamontowane tak, aby wysokość obręczy nie kolidowała z wysokością kranu.

Wymagania dotyczące dostępnych kranów

AdA (Americans with Disabilities Act) ustaliła standardy dostępności, w tym lokalizację i typ kranu. ADA stwierdza, że dostępne baterie i woda w miejscach publicznych powinny być umieszczone pod kątem dostępnym dla osób niepełnosprawnych. Armatura ta powinna być łatwa w obsłudze jedną ręką, wymagać mniej niż pięć funtów siły i pozwalać użytkownikowi na włączenie lub wyłączenie wody bez nadwyrężania nadgarstków.

Głębokość zasięgu kranów zgodnych z ADA musi sięgać co najmniej 11 cali nad podłogą. Odległość ta może być spełniona dzięki bateriom, które mają uchwyty zamontowane na podstawie. Dodatkowo, baterie muszą mieć otwartą szczelinę pod uchwytem, która pomieści standardowe krzesła lub wózki inwalidzkie z odpowiednim prześwitem na kolana. Otwór musi mieć również co najmniej 27 cali wysokości i 30 cali szerokości. Dodatkowo, baterie zgodne z ADA muszą mieć czujniki ruchu i płynąć przez co najmniej 10 sekund przed wyłączeniem.

Ręczne baterie muszą być łatwe w obsłudze przy użyciu tylko jednej ręki. Ręczne dozowniki mydła muszą być łatwe w obsłudze i nie mogą wymagać mocnego uchwycenia lub skręcenia nadgarstka. Kranik musi być również wolny od wystających przedmiotów. Elementy sterujące muszą być wyśrodkowane i możliwe do obsługi jedną ręką. W przypadku osób leworęcznych na każdej baterii powinien znajdować się co najmniej jeden element sterujący. Bateria powinna być również samozamykająca się na co najmniej 10 sekund.

Jeśli łazienka w domu jest dostępna dla osób niepełnosprawnych fizycznie, ważne jest, aby zainstalować baterie zgodne z ADA. Baterie te są łatwiejsze w obsłudze niż standardowe. Oprócz ułatwienia życia osobom niepełnosprawnym, baterie zgodne z ADA mogą poprawić ogólne bezpieczeństwo budynku. Ułatwiają również życie całemu gospodarstwu domowemu. Na rynku jest wiele atrakcyjnych i funkcjonalnych produktów dostępnych.

Wysokość zlewu nie powinna być większa niż trzydzieści cali nad podłogą. Przestrzeń pod nim powinna wynosić dwadzieścia siedem cali. Głębokość zlewu nie powinna być większa niż sześć cali. Zlew powinien znajdować się na wysokości, na której osoba niepełnosprawna może wygodnie stanąć. Kranik powinien być łatwy do obsługi jedną ręką i nie wymagać dodatkowego wysiłku ani nacisku. Powinna być również łatwa do wywarcia 5 funtowego nacisku.

Wymagania dotyczące dostępnych blatów zlewowych

W zależności od rodzaju niepełnosprawności, dostępne blaty zlewowe mogą wymagać mniejszej przestrzeni. Na przykład zlewozmywaki dla osób na wózkach inwalidzkich wymagają minimalnego prześwitu dziewięciu cali do tylnej ściany i minimum 30 cali od podłogi do kolan. Osoby niepełnosprawne mogą również potrzebować więcej miejsca niż osoby dorosłe. Poniżej wymieniono wymagania dotyczące dostępnych blatów zlewozmywakowych. Aby upewnić się, że Twój zlew spełnia te standardy, postępuj zgodnie z powyższymi wytycznymi.

Blaty muszą znajdować się co najmniej 30 cali od podłogi i umożliwiać odpowiedni prześwit na kolana. Instalacje pod zlewem muszą być izolowane i zabezpieczone. Ręcznie obsługiwane krany i mechanizmy spłukiwania toalety muszą być łatwe w obsłudze jedną ręką. Ponadto, szafki nie mogą być wyższe niż 34 cale. Podobnie, sam zlewozmywak powinien być w stanie podwinąć się w razie potrzeby, z odpowiednią przestrzenią pod spodem dla siedzących użytkowników.

Zlewozmywaki zgodne z ADA muszą być również wolne od ostrych przedmiotów lub powierzchni ściernych. Jako takie, zlewy ADA muszą być zainstalowane w sąsiedztwie innych zlewozmywaków. Idealnie, osoba niepełnosprawna może osiągnąć wszystkie mocowania w wymaganym zakresie. Oznacza to jednak zmniejszenie przestrzeni do przechowywania. Sam zlew powinien być umieszczony na wysokości wygodnej dla osoby niepełnosprawnej. W ten sposób mogą oni w pełni korzystać z łazienki, zachowując jednocześnie jej dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Podobne tematy