Aranżacja ścian 3D w salonie – kilka wskazówek

Kiedy aranżujesz ścianę galerii, regał lub kominek w swoim salonie, jest kilka rzeczy, które musisz rozważyć. Ciemne ściany i kominki tworzą przytulną, intymną atmosferę. Wybierz przedmioty o podobnej formie, kolorze i stylu, aby stworzyć równowagę w swoim salonie. Dodanie nieparzystej liczby przedmiotów to kolejny świetny sposób na dodanie głębi i wymiaru do Twojego salonu. Te wskazówki pomogą Ci zorganizować ściany 3d w salonie, które nie są przytłaczające i akcentują piękno Twojego umeblowania.

Czarne ściany tworzą intymne i zapraszające uczucie

Intymność jest kluczem w salonie, więc zdecyduj się na ciemne kolory dla ścian. Ten odcień tworzy przytulną atmosferę i nadaje powietrzu luksusu do pokoju. Ty możesz iść dla klasycznego, nostalgicznego spojrzenia lub coś trochę więcej nowoczesny parując ciemne ściany z lekkimi odcieniami i wykończeniami. Wybierający głęboki błękit dla ścian twój żywego pokoju jest wielkim sposobem uwydatniać twój coffee table i przedmioty wystawiający na ścianach.

Wybierać kolor dla twój żywego pokoju jest wyzwaniem. Podczas gdy tradycyjny biały natychmiast rozjaśniał w górę pokój, ciemne ściany mają tendencję absorbować światło, robi mię wydawać się mniejszy. Ciemniejszy kolor jak czarny może mieć chłodny lub ciepły undertone, zależnie od typu oświetlenia w pokoju. Ty także musisz być pewny myśleć o istniejących wykończeniach i meblach gdy wybierający colour dla ścian.

Incorporating ciemne akcenty w żywym pokoju może dawać przestrzeń przytulny czuć. Ciemne akcenty, takie jak dywanik lub stolik do kawy, mogą zrównoważyć nasycone kolory. Lżejszy kolor, taki jak ecru, może być używany do mostu bogatych ścian z beżową sofą. Jakkolwiek, jeżeli ty no jesteś pewny jak balansować ciemnych ściany i lekkich akcenty, kolorowy plan który jest uzupełniający ciemne ściany może być lepszy dla ciebie.

Wybierać rzeczy które mieć podobną formę, colour i styl tworzy równowagę twój żywy pokój

Aby osiągać równowagę, wybiera rzeczy z podobnym kolorem, formą i stylem. Ten sposób, twój żywy pokój pojawiać się zrównoważony. Ty możesz mieszać i dopasowywać rzeczy które są podobne w formie, kolorze i stylu, lub wybierać rzeczy które uzupełniają się nawzajem. Klasyczny kilimowy dywanik ustawia antyczną szafkę, podczas gdy para krzeseł Panton to bardziej nowoczesny wygląd. Podobnie barokowe lustro w złotej oprawie wygląda świetnie obok czystej konsoli lub stolika kawowego z lucitu. Mieszając i dopasowując elementy, pamiętaj, że zbyt wiele faktur sprawi, że Twój salon będzie wyglądał jak pchli targ. Zamiast tego, zrównoważ kontrastujące przedmioty z podobnymi kolorami i teksturą.

Jeśli dekorujesz dla tradycyjnego projektu, symetryczna równowaga jest wielkim wyborem. Ten rodzaj równowagi ma tendencję do bycia najłatwiejszym do osiągnięcia, ale może sprawić, że pokój poczuje się statyczny, nudny lub nieprzyjazny. Jeśli chodzi o asymetryczną równowagę, wybierz przedmioty, które mają podobną formę, kolor i styl. Na przykład, możesz użyć krzeseł o tej samej wysokości.

Dodanie kominka, regału lub ściany galerii

Choć przestrzeń jest stosunkowo niewielka, wciąż możliwe jest dodanie atrakcyjnego elementu do pokoju. W tym przykładzie, wbudowane półki otaczające piękny kominek są świetnym sposobem na dodanie wizualnego zainteresowania do przestrzeni. Wbudowane półki nie są wpuszczone w ścianę, więc możesz je łatwo przesuwać, jeśli chcesz. Regały i kominek są zarówno białe, ale zawsze można dodać więcej koloru z wbudowanymi półkami.

Możesz również włączyć wbudowane półki do salonu do celów przechowywania. Wbudowane półki to także świetny sposób na wyświetlanie książek i innych przedmiotów wystroju. Niektórzy właściciele domów wolą półkę od podłogi do sufitu, podczas gdy inni woleliby krótszą. Małe wbudowane półki, z drugiej strony, zapewniają pionowe przedłużenie dla salonu i mogą być używane do wyświetlania małych przedmiotów dekoracyjnych i domu TV.

Dodanie kominka może sprawić, że pokój poczuje się przytulniej. Wybierz współczesny, nowoczesny, farmhouse, lub farmhouse styl kominka. Mogą być punktem centralnym lub mogą być używane jako funkcja. W tym przykładzie Brexton Cole Interiors, elegancki czarny płaszcz i dekoracyjne płytki tworzą uderzający punkt centralny i uzupełniają sztukę na ścianie galerii.

Kominek, z drugiej strony, może być show-stopperem. Wybierz kolor, który uzupełnia resztę pomieszczenia. Na przykład, kominek pomalowany w kolorze magenta przez Black Lacquer Designs przyciągnie uwagę i uzupełni wystrój pokoju, tworząc zabawną atmosferę. Jeśli szukasz sposobu na dodanie kominka do salonu, upewnij się, że wybierasz taki, który składa oświadczenie.

Czy to klasyczny kominek, czy współczesny, zawsze możesz znaleźć sposób na wyświetlanie zdjęć z wakacji. Zdjęcia z wakacji to świetny sposób na udekorowanie ściany nad kominkiem, a półki kominkowe są świetne do wyświetlania wakacyjnych dekoracji. Alternatywnie, możesz powiesić w kominku zdjęcia swojej rodziny. Jeśli masz problem z podjęciem decyzji o tym, co powiesić na ścianie, skorzystaj z usługi planowania ścian w galerii online, takiej jak Desenio.

Używanie nieparzystej liczby przedmiotów

Korzystając ze sztuki, możesz ułożyć ją w trójki lub nawet grupy po trzy. Na przykład, jeśli masz kolekcję trzech obrazów, powieś dwa z nich na różnej wysokości. Tworzy to napięcie i dodaje energii aranżacji. Oprócz metody trójki, możesz użyć nieparzystych numerów przedmiotów, aby zaaranżować ściany 3d w salonie. Stosując się do powyższych wskazówek, możesz stworzyć ciekawy układ sztuki na swojej ścianie.

Jedną z zasad dekoracji, która jest uniwersalnie przyjemna, jest użycie nieparzystych liczb w przestrzeni. Trzy jest najmniejszą liczbą, w której mózg rozpoznaje wzór, więc grupowanie trzech przedmiotów razem tworzy wizualną równowagę. Reguła trzech może być stosowana wszędzie, ale jest szczególnie przydatna w salonie, gdzie numery nieparzyste są mniej powszechne, np. kolor niebieski lub tekstura powierzchni teksturowanej.

Podobne tematy