Jak urządzić pokój z lustrami na ścianie – kilka wskazówek

Lustra ścienne mogą dodać wiele do pokoju, ale jest kilka ważnych rzeczy, które należy wiedzieć o umieszczeniu. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś powiesić swoje lustro 55 do 65 cali od podłogi, ale być może będziesz musiał umieścić mniejsze niżej, aby zmieścić się w pokoju. Należy również pamiętać, że umieszczenie lustra jest kwestią osobistych preferencji. Prostokątne lustro może być zawieszone pionowo lub poziomo, w zależności od kształtu pomieszczenia. Podczas gdy poziome umieszczenie jest lepsze dla mniejszych luster, pionowe umieszczenie jest dobre dla wyższych pomieszczeń, ponieważ wydłuża pokój.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z cenas.pl

Reflects ceiling fan

Umieszczenie luster na ścianie może dodać zainteresowanie, ale ważne jest, aby wybrać miejsce, które nie odzwierciedla żadnych nieprzyjemnych cech pokoju. Źle umieszczone lustro będzie tylko powiększać braki w pokoju. Zamiast tego wybierz miejsce, które podkreśli cechy pomieszczenia. Oto kilka wskazówek, aby uzyskać jak najwięcej z luster na ścianie:

Wybierz lustra, które są na poziomie oczu lub nieco wyższe od podłogi, aby stworzyć więcej przestrzeni. Zawieszenie lustra zbyt wysoko sprawi, że pokój poczuje się szarpany i rozczłonkowany. Inna wskazówka, aby lustra na ścianie były bardziej atrakcyjne, to przechylanie ich lekko. Umieść je bliżej mebli niż sufitu. Możesz wybrać lustro, które jest pochylone również.

Lustra mają wiele zalet. Po pierwsze, odbijają naturalne światło. Gdy umieszczone w odpowiedniej pozycji, będą rozpraszać i zwiększać naturalne światło w pokoju. Inną korzyścią jest to, że odbijają światło do pokoju, co może być dużym dobrodziejstwem w pokoju, który jest inaczej ciemny. W rezultacie, lustro w rogu może sprawić, że mały pokój wyda się znacznie większy.

Możesz użyć różnych rozmiarów i kształtów, aby dodać unikalny dotyk do swojego pokoju. Lustra nie muszą być na widoku. Można je umieścić w każdym pomieszczeniu. Wybór lustra w stylu vintage z ozdobnymi detalami może sprawić, że w przeciwnym razie nudna przestrzeń będzie wyglądać szykownie. Większe lustro również odbija światło wokół bardziej efektywnie, dzięki czemu zwykła ściana wydaje się bardziej atrakcyjna i interesująca.

Rozszerza pokój

Dobrze umieszczone lustro przekształci pokój. Nie tylko odbija światło i tworzy iluzję większej przestrzeni, ale może również dodać ciekawy projekt. Lustra mogą być używane, aby dodać dramat do pokoju, jak również zmaksymalizować percepcję wielkości. Duże lustra ścienne lub pojedyncze, mniejsze lustro mogą sprawić, że mały pokój będzie się wydawał dwa razy większy. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepsze lustro do Twojego pokoju.

Dodaje światła

Umieszczone na odpowiedniej wysokości, lustra dodają światła i odbicia. Najlepiej zawieszać je na poziomie oczu lub nieco wyżej. Zastosowanie tej samej wysokości luster w całym pomieszczeniu sprawia, że wygląda ono na większe. Dla dodawać oświetlenie, wybiera skośne lustra. Możesz użyć luster w rogu pokoju, aby wypełnić zakątek. To także dodaje równowagi do pokoju.

Poza dodawaniem światła, lustra na ścianie są wielkimi kawałkami dekoracji. Ich symetria tworzy wielką iluzję przestrzeni. Sprawiają, że mały pokój czuje się większy, podczas gdy sprawia, że ciemny pokój wydaje się wyższy. Pokój nie powinien być kompletny bez przynajmniej jednego lustra, zwłaszcza jeśli lustro jest oprawione w atrakcyjny sposób. Możesz nawet wystawić je jako element dekoracyjny. Należy jednak upewnić się, że jest ono umieszczone odpowiednio w stosunku do ściany.

Innym powodem umieszczenia luster na ścianie jest to, że służą one drugorzędnemu celowi oświetlenia ciemnego pokoju. Umieszczając lustro naprzeciwko istniejącego okna, może ono odbijać światło dzienne z zewnątrz. Alternatywnie, można umieścić lustra obok oprawy oświetleniowej, aby zapewnić sztuczne oświetlenie. Niezależnie od tego, czy umieścisz lustra w sypialni czy salonie, będą one służyć jako piękne wykończenie.

Lustra są skutecznym sposobem na stworzenie efektu okna, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Dodają wymiar do każdej przestrzeni, nawet jeśli nie oferują widoku na świat zewnętrzny. Pomimo ich zalet, istnieje niebezpieczeństwo w umieszczaniu zbyt wielu luster na ścianie. Powieszenie zbyt wielu spowoduje, że obszar będzie wydawał się zbyt jasny. Pamiętaj więc, aby używać luster strategicznie.

Tworzy punkt centralny

Punkt centralny jest ważną częścią projektu pokoju. Niezależnie od tego, czy jest to obraz czy lustro, punkt centralny zwraca uwagę na najbardziej widoczną część pokoju. Właściwy punkt centralny może być obramowany lub być gwiazdą pokoju. Musi to być jednak odważny wybór, który ożywia pomieszczenie. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru idealnego punktu centralnego dla Twojego pokoju.

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na stworzenie punktu centralnego w pokoju jest wyświetlanie sztuki i luster na ścianach. Lustra to doskonały sposób na przyciągnięcie oka i odbicie światła, dzięki czemu pokój wydaje się większy. Dzieła sztuki mogą być wyświetlane w różnych ramach lub nawet dekoracyjnych płytach lub zegarach. Ściana za tymi wyświetlaczami może być pomalowana na inny kolor niż inne ściany.

Adding lustra na ścianach może być skutecznym sposobem na odbicie światła i stworzenie winiety. Okrągłe lustra zmiękczają twarde powierzchnie i lepiej pasują do dziwnie ukształtowanych ścian. Kluczowa wskazówka w dekoracji z lustrami jest upewnienie się, że rozmiar jest prawidłowy. Idąc za małe może sprawić, że lustra pojawią się zatłoczone i mniej stylowe. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na ścianie, pojedyncze małe lustro może być skutecznym sposobem na stworzenie bardziej intymnego ustawienia.

Punkt centralny jest kluczową zasadą projektowania. Przyciąga uwagę do pewnego obszaru pokoju i powinien być atrakcyjny. Będzie dyktować rozmieszczenie mebli i tworzyć pewną wibrację w pokoju. Świetny punkt centralny jest wielkim miejscem do rozpoczęcia projektu dekoracyjnego. To sprawi, że pokój będzie wyglądał wizualnie interesująco i podkreśli jego najważniejsze cechy. Będzie również wpływać na sposób, w jaki pokój jest ozdobiony, więc wybór punktu centralnego mądrze jest ważny.

Softens a room

Jest kilka sposobów na włączenie luster do swojego wystroju. Dodanie dużego lustra może zmiękczyć pokój, jeśli masz pokój, który ma dużo prostych linii. Możesz również umieścić lampę z ramieniem obrotowym przed lustrem, aby złagodzić jego prostokątny efekt. Dodanie kolorowego klosza do lustra może podwoić jego wpływ. Doda on teksturę i zainteresowanie do pokoju.

Podobne tematy