Domki holenderskie – gdzie kupić?

Słyszałeś o domkach holenderskich i chciałeś taki kupić, ale od czego zacząć? Ten nisko położony kraj to okno na świat, ale od czego zacząć? Ile kosztują? Czy będziesz potrzebował tłumacza? I oczywiście, jak zawrzeć umowę? Oto kilka rad dla kupujących po raz pierwszy. Holenderskie mieszkania są niewiarygodnie drogie i będziesz potrzebował tłumacza, aby w pełni zrozumieć umowy.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z pomyslydodomu.pl

Holandia to nisko położony naród z oknem na świat

Holandia to nisko położony naród, który jest w centrum debaty o globalnym ociepleniu. Wraz z podnoszeniem się poziomu mórz, kraj ten jest zagrożony powodziami. Na szczęście holenderski rząd opublikował w czerwcu projekt porozumienia klimatycznego. Porozumienie ma na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 49 procent do 2030 roku. Kraj ma ciekawą geografię i różnorodne kultury. Oto kilka faktów o Holandii.

Holandia jest bardzo nisko położona, z ponad jedną trzecią jej ziemi poniżej poziomu morza. Kraj był republiką w 16 wieku i stał się wiodącym narodem handlu morskiego. Choć tradycyjnie jest zwolennikiem Unii Europejskiej, holenderscy wyborcy odrzucili proponowaną konstytucję UE w referendum w 2005 roku. Holenderscy artyści stworzyli dzieła sztuki o światowej sławie. Wśród nich są Rembrandt, Vermeer, Van Gogh i Mondrian. Jako nisko położony naród, przyciąga turystów z całego świata.

Holenderska gospodarka jest jednym z wiodących światowych eksporterów. Podczas gdy żywność jest największym przemysłem Holandii, inne główne gałęzie przemysłu obejmują produkty chemiczne i metalurgiczne, towary elektryczne, handel i turystykę. W kraju swoje siedziby mają różne międzynarodowe firmy, takie jak Heineken, Unilever i Randstad. Chroniony przez UNESCO obszar w Holandii zwany Morzem Wattowym jest bogatym źródłem różnorodności biologicznej i terenów podmokłych.

W przeszłości kraju, Holendrzy zbudowali imperia kolonialne i handlowe. Dwie z ich głównych kolonii to dzisiejsza Indonezja i Surinam. Oba te kraje uzyskały niepodległość po indonezyjskiej rewolucji narodowej w 1940 roku i kilku rezolucjach Rady Bezpieczeństwa ONZ. Była kolonia Indonezja jest obecnie niepodległa, podczas gdy Surinam stał się suwerennym państwem w 1975 roku. Holandia nadal zachowuje silne więzi ze swoją kolonialną przeszłością i jest domem dla wielu byłych holenderskich urzędników i ich rodzin.

Ma szeroką gamę opcji mieszkaniowych

Czy szukasz domu z trzema sypialniami lub domu jednorodzinnego, holenderskie domy oferują zróżnicowane opcje mieszkaniowe. Prawie cztery na dziesięć mieszkań w Holandii są przeznaczone na wynajem, a 75% jest własnością spółdzielni mieszkaniowych. Czynsze na nieruchomościach o niskiej wartości są zwykle regulowane. Niektóre obszary nie są odpowiednie dla wszystkich, więc ludzie z silnymi więzami z miejscem są traktowani priorytetowo.

Rijtjeshuis, lub dom rodzinny, to typowy holenderski dom, często dwa lub trzy piętra wysokie i przylegające do dwóch lub trzech innych podobnych domów. Istnieje wiele opcji mieszkaniowych dostępnych w Holandii, w tym w pełni umeblowane apartamenty i wynajem krótkoterminowy. Koszty wynajmu różnią się w zależności od regionu, przy czym duże miasta okazują się droższe niż wieś. Jednak wieś jest dobrym wyborem dla tych, którzy nie chcą zobowiązać się do wynajęcia domu na dłuższy okres.

Większość mieszkań w centrum Amsterdamu jest kompaktowa i przytulna, ze stromymi schodami. Jednak ceny na pierścieniu kanałów są niezwykle drogie. Jednak ekspaci zazwyczaj lubią „typowo holenderskie” doświadczenie życia w tych domach. Szeroki wybór opcji mieszkaniowych jest dostępny w Holandii, a tam jest typ mieszkania na każdą kieszeń. Oprócz mieszkań na wynajem, holenderskie domy mają wiele typów mieszkań, od przytulnych domków do przestronnych rezydencji.

Wraz z centrum miasta ma wiele opcji dla rodzin, warto również odkryć przedmieścia w Amsterdamie i wokół niego. Zachodnie regiony miasta są zamożne i przyjazne rodzinom, z wieloma domami zbudowanymi między latami 30. a 60. XX wieku. Znajdziesz tu wiele zielonych przestrzeni w Koninginnebuurt, a także ekskluzywne dzielnice w pobliżu centrum miasta. Jeśli szukasz bardziej przystępnego mieszkania, rozważ zakup nieruchomości w okolicznych miastach.

Ma wysokie ceny domów

Pierwszym krokiem w zakupie domu w Holandii jest złożenie oferty. Po złożeniu oferty należy poczekać na odpowiedź sprzedawcy z kontrofertą. Następnie rozpoczną się negocjacje w sprawie ceny. Negocjacje w przód i w tył mogą trwać od jednego do trzech dni. Kontrpropozycja zostanie zaakceptowana tylko wtedy, gdy sprzedający zgodzi się na cenę. Po otrzymaniu kontroferty, trzeba będzie czekać na kolejne dwa do trzech dni, aby sfinalizować zakup.

Kupno domu w Amsterdamie może wydawać się kopalnią złota, ważne jest, aby pamiętać, że ceny mieszkań mogą szybko wzrosnąć i być słabą inwestycją w dłuższej perspektywie. Zawsze badaj obszar przed zakupem domu i szukaj nowych konstrukcji. Aby uzyskać dodatkową pomoc, należy rozważyć wynajęcie agenta zakupu. Ci profesjonaliści mają dostęp do właściwości nie wymienionych na stronach internetowych. Agent nieruchomości może pomóc Ci zdecydować, gdzie szukać, a także może negocjować w Twoim imieniu.

Przed ostatecznym zakupem, agent nieruchomości zorganizuje dla Ciebie widoki przed Funda. Często, to da Ci dostęp do właściwości, zanim zostaną one wymienione na rynku publicznym. To da Ci przewagę w obecnym holenderskim klimacie mieszkaniowym. Korzystanie z pośrednika może być najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniego domu w Holandii. Tylko pamiętaj, aby uzyskać ubezpieczenie domu! Będziesz odpowiedzialny za płacenie notariusza, ale twój pośrednik w obrocie nieruchomościami wynegocjuje dla ciebie najlepszą cenę.

Ma wysokie opłaty za przeniesienie domu

Jest wiele rzeczy do rozważenia przy zakupie domu w Holandii. Najwyższe koszty są często związane z opłatami za przeniesienie domu. Większość z tych opłat wynosi od pięciu do sześciu procent całkowitej ceny zakupu. Różnią się one między różnymi dostawcami usług, ale niektóre są do negocjacji. Młodzi nabywcy i ci, którzy kupują dom po raz pierwszy, mogą skorzystać ze zwolnienia z tych kosztów. Dla par, jednorazowe zwolnienie jest również oferowane.

W uzupełnieniu do wysokich kosztów zakupu nieruchomości w Holandii, Holendrzy mają jedną z najwyższych opłat za przeniesienie domu na świecie. Średnia cena domu w Holandii wynosi około 2%. Holenderskie domy mają również tendencję do wysokich opłat za przeniesienie domu, ponieważ nie ma prawa przyjaznego dla właściciela. Jednak opłaty te są warte dodatkowego zabezpieczenia. Istnieje również wiele innych wydatków związanych z zakupem domu w Holandii.

Gospodarka Holandii jest pod napięciem, co może być częściowo związane z wojną na Ukrainie. Istnieją również obawy o rosnące stopy procentowe w kraju. Wskaźnik rynkowy Eigen Huis, który mierzy ceny istniejących domów zamieszkałych przez właścicieli, pokazuje, że ceny domów oderwały się od podstaw, a przystępność domów spadła. Chociaż istnieją wysokie opłaty za przeniesienie domu, koszty nie są nadmierne, tak długo, jak masz pieniądze, aby je zapłacić.

Renting jest najbardziej popularną opcją dla zagranicznych inwestorów, ale wiele osób woli kupować w Holandii dla ich wyższych wartości nieruchomości. Wynajmowanie oferuje również elastyczność w zakresie relokacji. Oprócz niższych kosztów, wynajem w Holandii jest również tańszy niż posiadanie domu. Istnieją jednak ograniczenia dotyczące zakupu domu w Holandii. Niektóre z tych ograniczeń są tak proste, jak konieczność bycia mieszkańcem kraju. Innym ważnym czynnikiem do rozważenia jest to, czy zakup w Holandii jest właściwą decyzją dla Ciebie.

Podobne tematy