Montaż parapetów podczas budowy domu – poradnik

Zanim zaczniesz instalować nowe parapety, powinieneś wiedzieć, jak je prawidłowo zamontować. W trakcie budowy okaże się, że instalacja parapetów będzie trudniejsza niż myślałeś. Na szczęście istnieją pewne wskazówki i sztuczki, które możesz wykorzystać, takie jak nauka, jak prawidłowo przyciąć nagłówek parapetu i jak dodać tylną zaporę. Tutaj omówimy niektóre z najlepszych praktyk dotyczących instalacji parapetów.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z malarz-remonty.pl

Wybór między parapetami drewnianymi i kamiennymi

Jeśli budujesz dom, istnieje kilka czynników, które powinieneś rozważyć przed podjęciem decyzji o rodzaju parapetów do wykorzystania. Podczas gdy drewno jest tańszym materiałem niż kamień, będzie gnić i wypaczać się łatwo. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz skończyć wydając więcej pieniędzy na utrzymanie niż początkowy koszt parapetu. Podczas gdy drewniane parapety mogą być piękne, kamień jest trwałym materiałem, który nie będzie blaknąć lub klamry w kolorze w czasie.

Naturalny kamień jest również najlepszym wyborem dla parapetów. Istnieje wiele korzyści z wyboru kamienia naturalnego nad innymi rodzajami materiałów. Na przykład, kamień naturalny jest bardzo trwały i działa dobrze przeciwko elementom. Można również znaleźć szeroką gamę opcji, jeśli chodzi o parapety. Kamień naturalny jest uważany za najlepszą inwestycję podczas budowy domu. Jest to również doskonała opcja, jeśli rozważasz luksusowy dom.

Kamień naturalny jest doskonałym wyborem dla parapetów wewnętrznych, ponieważ dodaje poczucie piękna do domu. Jest dostępny w różnych odcieniach i wzorach. Niektóre z najczęstszych typów obejmują piaskowiec, marmur i granit. Polerowany granitowy parapet będzie wyróżniał się we wnętrzu, dając olśniewające efekty. Jest również trwały, więc można go używać przez wiele lat i nadal mieć to samo piękno ma, gdy nadszedł czas, aby sprzedać.

Jeśli wybierasz między kamieniem i drewnem parapety podczas budowy domu, upewnij się, aby rozważyć oba materiały „plusy i minusy”. Kamienne parapety mają tę zaletę, że są bardziej odporne na wilgoć niż drewno, a one mieszają się z zewnętrzną częścią domu. Chociaż kamień jest droższy, jest również łatwy do czyszczenia. Ponadto nie jest podatny na uszkodzenia spowodowane wilgocią, co czyni go popularnym wyborem.

Oprócz trwałości i odporności na wilgoć, parapety kamienne są również łatwe do czyszczenia i konserwacji. Dodatkowo są też tańsze od drewna, co oznacza, że są bardziej przystępne cenowo. Pomimo ich kosztów, kamienne parapety są doskonałym wyborem dla Twojego domu, jeśli chcesz dodać do niego designerski wygląd. Są również dobrym wyborem dla domów, które są budowane z nowoczesnymi projektami.

Czyszczenie wnęki okiennej przed zainstalowaniem nowego parapetu

Przed zainstalowaniem nowego parapetu, powinieneś oczyścić wnękę okienną. W zależności od materiału, do jej wyczyszczenia możesz użyć gąbki i roztworu octu z wodą. Jeśli jednak masz do czynienia z kamiennym parapetem, możesz użyć alkoholu do wcierania i sody oczyszczonej. Te dwie substancje mogą być użyte do usunięcia uporczywych śmieci. Jeśli zamierzasz użyć octu do czyszczenia parapetu, ważne jest, aby nosić rękawiczki.

Przed rozpoczęciem instalacji nowego parapetu, powinieneś dokładnie wyczyścić wnękę okienną. Usuń wszelkie zanieczyszczenia i gruz, a następnie zastosuj zaprawę wyrównującą, aby nowy parapet był jak najbardziej równy. Po wykonaniu tych czynności można przystąpić do mocowania nowego parapetu. Aby upewnić się, że nowy parapet pasuje prawidłowo, możesz również dodać zaprawę wyrównującą, aby go lekko rozrzedzić.

Kolejnym etapem wymiany okna jest montaż nowego parapetu. Jeśli Twój obecny nie pasuje prawidłowo, możesz poszerzyć wnękę okienną za pomocą szlifierki kątowej, aby poszerzyć ją o trzy do pięciu cm. Przed przyklejeniem parapetu upewnij się, że jest on wypoziomowany. Jeśli parapet nie jest równy, możesz użyć klina, aby utrzymać go w miejscu.

Jeśli nie chcesz wymieniać parapetu, możesz go zamiast tego pomalować. Możesz użyć dowolnego rodzaju farby, która miesza się z wystrojem pokoju. Farba kredowa to świetny wybór do tego zadania. Jest szybka w zastosowaniu i daje świetny wygląd. Alternatywnie, możesz spróbować teksturowanej farby wykonanej z pokruszonych muszli lub piasku.

Po oczyszczeniu wnęki okiennej, możesz ją pomalować i odnowić. Zajmie to zaledwie kilka dni. Jeśli zrobisz to poprawnie, w ciągu kilku dni możesz nawet zamontować nowy parapet. Będziesz zaskoczony tym, o ile łatwiej jest wyczyścić wnękę okienną niż może Ci się wydawać! Będziesz zaskoczony rezultatem!

Podkładka między szorstkim parapetem a ramą okna

Podkładka między szorstkim parapetem a ramą okna jest ważna podczas budowy domu. Konieczne jest wypoziomowanie okna, aby zapobiec jego wygięciu na zewnątrz. Podkładki umieszcza się co 12 cali na środku. Jeśli okno jest umieszczone zbyt wysoko lub zbyt nisko, ciężar całej jednostki okiennej może przenieść się na parapet. Dodanie podkładek do ramy pomaga zachować jej kwadrat.

Podkładki pomiędzy szorstkim parapetem a ramą okna wykonane są z drewna, które zazwyczaj ma grubość 1/8 do 3/16 cala. Podkładki powinny mieć co najmniej 1/2 cala grubości, ale powinny być grubsze. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć szorstki otwór, można dodać sklejkę lub deskę 1x. Jeśli trzeba zmniejszyć szorstkie otwarcie o więcej niż trzy cale, trzeba go obramować i dodać sheathing.

Przed zainstalowaniem okna, musisz upewnić się, że szorstkie otwarcie jest poziom. Surowe otwarcie powinno być o ćwierć cala większe niż okno. Surowy próg otwarcia musi być kwadratowy z podłogą w granicach 1/8″ na całej szerokości. W przeciwnym razie może się to skończyć koniecznością wymiany całej ramy. Przed podkładką użyj taśmy mierniczej i poziomicy, aby określić nachylenie parapetu.

Jeśli planujesz zainstalować okno, powinieneś upewnić się, że pasuje ono prawidłowo. Następnie należy wywiercić otwory płuczące w adapterze parapetu. Niektórzy producenci zalecają wiercenie otworów odpływowych w adapterze parapetowym. Kroki różnią się w zależności od producenta. Otwory płuczące należy wywiercić w dolnej części parapetu. Dolna część parapetu powinna zostać wkręcona na miejsce.

Jeśli nie posiadasz lameli, powinieneś zastosować jedną z dwóch powyższych metod. Przy montażu okien bez lameli należy upewnić się, że kołnierz montażowy styka się z zewnętrzną powierzchnią surowego otworu. Jeśli nie jesteś w stanie dostać się do surowego otworu, powinieneś użyć pianki niskorozprężnej do wypełnienia luki.

Dodanie zapory tylnej do parapetu

Dodanie zapory tylnej do parapetu okna z ramą drewnianą może być wykonane przy użyciu różnych materiałów. Może to być blok drewna przybity do tylnej części surowego parapetu lub piankowe taśmy nośne. Celem tylnej zapory jest zapobieganie odprowadzaniu wody z parapetu i przedostawaniu się jej do domu. Podczas gdy zapory tylne mogą wydawać się prostym rozwiązaniem, w niektórych przypadkach mogą być problematyczne i mogą powodować wiele problemów z wysokością ramy okna.

Pierwszy, musisz upewnić się, że parapet jest flashed. Jeśli parapet nie jest zlicowany, woda będzie się zbierać na parapecie i spływać po narożniku. Jeśli tak się stanie, woda może dostać się do jamy ściany i uszkodzić strukturę. Jeśli nie zainstalować sill flashing, trzeba będzie poświęcić czas, aby dodać jeden.

Jeśli planujesz dodać rynny deszczowe do okien, tylna zapora jest ważne. Woda, która wlewa się do domu przez okno, spłynie z parapetu i przepłynie przez kołnierz. W domu z tylną zaporą woda będzie spływać przez wtórną płaszczyznę drenażu, gdzie zostanie wchłonięta przez drewno.

Podobne tematy