Gdzie kupić dobre maty korkowe na ścianę

Jeśli rozważasz umieszczenie korkowej maty ściennej w swojej sypialni, być może zastanawiasz się, gdzie ją zdobyć. Korek jest produktem naturalnym, który blokuje szkodliwe promienie i stanowi doskonały izolator. Zanim jednak go kupisz, musisz wiedzieć co nieco o samym korku. W tym artykule omówimy niektóre korzyści z mat korkowych, a także gdzie znaleźć dobre.

Korek jest produktem naturalnym

Kiedy używasz korka w miejsce plastiku, nie tylko robisz przysługę środowisku, ale także pomagasz planecie. Podczas gdy plastikowe korki mogą utknąć w Twoim gardle, korek wcale nie jest wykonany z drewna. Korek to tak naprawdę martwa tkanka. Dojrzałe komórki korka nie mają nawet żywych komórek; są wykonane z woskowej substancji zwanej suberyną. Istnieje również warstwa martwych komórek zwana kambium korkowym. Warstwa ta zapewnia dodatkową izolację i ochronę wewnętrznym komórkom korka.

Korek jest produktem naturalnym, pozyskiwanym z kory niektórych dębów. Produkcja korka jest przyjazna dla środowiska, ponieważ produkty z korka można łatwo poddać recyklingowi. Jednak nie zawsze jest tak zrównoważona jak w przypadku zakrętek, ponieważ wszystkie naturalne korki mogą zawierać zarodniki pleśni. Skaza korkowa może również pochodzić od innej substancji, TCA, która występuje w niskich stężeniach. Ta substancja chemiczna pogarsza jakość wina i ma stęchły, płaski smak.

Winiarze argumentowali przez dziesięciolecia, że przemysł korkowy nie zajął się kwestiami środowiskowymi. Mimo, że przemysł korkowy składa gołosłowne deklaracje dotyczące problemu, syntetyczne alternatywy są nadal w fazie rozwoju. Jeden z elitarnych producentów z Napa Valley niedawno zabutelkował swoje 135$ Cabernet Sauvignon używając zakrętki. Podobna inicjatywa jest w toku w innych częściach świata. W międzyczasie jednak miłośnicy wina będą nadal kupować wino. Na razie trudno przewidzieć, czy rewolucja screwcap skończy się w biznesie korkowym.

Blokuje szkodliwe promienie

Słońce jest podstawowym źródłem promieniowania ultrafioletowego. Organizm ludzki nie może produkować witaminy D bez ekspozycji na światło słoneczne, ale zbyt duża ekspozycja może prowadzić do raka skóry. Każdy, niezależnie od melaniny i koloru skóry, jest podatny na raka skóry. Aby obniżyć ryzyko, powinniśmy ograniczyć naszą ekspozycję na słońce. Ale czym jest ozon? Ten bezbarwny, ostry gaz jest w rzeczywistości dość ważny. Nie tylko jest ważną częścią naszej atmosfery, ale pomaga utrzymać biologiczną równowagę naszego świata.

Jest dobrym izolatorem

Jeśli budujesz nowy dom lub szukasz sposobu na izolację istniejącego, możesz się zastanawiać, czy korek jest dobrą opcją dla izolacji. Korek jest doskonałym izolatorem, a jego instalacja jest stosunkowo niedroga. Ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed zainstalowaniem korka w swoim domu. Przede wszystkim ważne jest, aby znać strefę klimatyczną, w której mieszkasz. Jeśli mieszkasz w gorącym klimacie, powinieneś zainstalować dodatkowy materiał izolacyjny w ścianach zewnętrznych swojego domu. Korek jest dobrym izolatorem dla ściany i może być zainstalowany na wiele sposobów.

Korek jest naturalnym izolatorem termicznym i akustycznym. Jest to ta sama zasada za podwójnymi szybami i puchowymi piórami. W 1892 roku powstał produkt o nazwie corkboard wykorzystujący korek jako izolator w chłodniach. Obecnie korek jest również wykorzystywany do produkcji podłóg, sufitów, systemów dachowych i w wielu innych zastosowaniach. Ma wiele innych zalet, w tym naturalne właściwości antybakteryjne i zdolność do pochłaniania dźwięku.

Inną zaletą korka jest jego naturalna odporność na ogień. Korek jest odporny na ogień i nie będzie wytwarzał toksyn. W przeciwieństwie do innych materiałów, takich jak pianka, korek jest zrównoważony. Jest również prawdopodobne, że z czasem zachowa swoje funkcje użytkowe. Ponadto jest bardziej trwały niż inne materiały, w tym droższe pianki syntetyczne. Koszt izolacji korkowej zależy od producenta, grubości korka i jego gęstości. Metr kwadratowy korka ekspandowanego może kosztować nawet 24 dolary, a trzeba będzie uwzględnić dodatkowe koszty pracy i kleju.

Jest trwały

Zalet korka jest wiele. Ten naturalny produkt jest nietoksyczny, trwały i antybakteryjny. Jest również wodoodporny, więc nie wchłania wilgoci ani zapachów. Te korzyści sprawiają, że maty korkowe są doskonałym wyborem dla różnych zastosowań. Oprócz służenia jako mata podłogowa, maty korkowe mogą służyć jako podkładki, podstawki, gorące podkładki lub świeczniki.

Z powodu wysokiej wytrzymałości mechanicznej i współczynnika tarcia, korek jest doskonały do podkładów i podłóg. Jest również stosowany jako materiał do izolacji akustycznej w łodziach podwodnych i okrętach wojennych. Korek może również zmniejszyć hałas w różnych maszynach. Poniżej wymieniono niektóre z zalet mat korkowych na ścianę. Istnieje mata korkowa dla każdej sytuacji! Jeśli szukasz dekoracyjnej maty na ścianę, rozważ korek.

Inną zaletą korka są jego korzyści dla środowiska. W przeciwieństwie do tradycyjnych mat z drewna, maty ścienne z korka są zrównoważonym, nietoksycznym i wodoodpornym materiałem podłogowym. Są one również biodegradowalne, nadają się do recyklingu i są łatwe do czyszczenia. I wyglądają świetnie, zbyt! Są również wygodne, lekkie i przyjazne dla środowiska. Nie wspominając o tym, że są trwałe i łatwe do czyszczenia.

Jest niedrogie

Promieniowanie ziemi ma negatywny wpływ na zdrowie. Ziemia jest pokryta złożonym systemem pól energetycznych, w tym żył wodnych, uskoków i globalnych sieci. Narażenie na te pola może być szkodliwe dla zdrowia człowieka, zwłaszcza jeśli długotrwałe narażenie występuje w miejscach wrażliwych, takich jak sypialnia. Maty korkowe mogą osłaniać przed szkodliwymi promieniami i zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób i schorzeń poprzez blokowanie szerokiego zakresu długości fal.

Jeden centymetr sześcienny korka zawiera od 20 do 100 milionów drobnych komórek, które łamią i dokładnie eliminują promienie ziemi. Korkowa mata ścienna może kosztować nawet 160 euro w specjalistycznym sklepie. Produkt ten można również nabyć u geopaty, choć opisy użytych materiałów są często nieuzasadnione. Istnieje wiele korzyści z mat korkowych, od celów dekoracyjnych po funkcjonalne.

Matę ścienną z korka można znaleźć w różnych stylach i materiałach w przystępnych cenach. Aura Cork Yoga Mat to elegancka opcja, a jednocześnie przystępna dla większości budżetów. Posiada właściwości antybakteryjne i jest oceniany na cztery gwiazdki na Amazon. Również szybko wysycha i nie ma zapachu lateksu lub PVC. Jest również w 100% wegańska. Podczas zakupów online, pamiętaj, aby sprawdzić politykę zwrotów firmy.

Jest przyjazny dla środowiska

Najlepsze maty korkowe są wykonane ze zrównoważonych materiałów i nie zawierają żadnych toksycznych materiałów. Materiał ten produkowany jest z kory drzew korkowych. Są one pozyskiwane w sposób, który nie niszczy drzew i nie zużywa zbyt wiele wody i zasobów. Są one również drukowane za pomocą tuszy na bazie wody. Oznacza to, że są one przyjazne dla środowiska. Oprócz tych powodów, maty korkowe są idealną opcją dla ludzi, którzy chcą złożyć oświadczenie bez szkody dla środowiska.

Naturalny korek pochłania wilgoć, co czyni je dobrym wyborem dla gorących zajęć jogi. Zapobiegają również poślizgom w spoconych stopach i dłoniach. A ponieważ korek jest biodegradowalnym, odnawialnym materiałem, jest łatwy do czyszczenia i utrzymania. Korek jest również doskonałym wyborem na podłogę w domu, ponieważ pomaga przechowywać węgiel w domu. Nawet jeśli nie jesteś profesjonalistą w dziedzinie jogi, nadal możesz używać maty korkowej w swoim domu.

Oprócz składania oświadczenia o swoim zaangażowaniu w ochronę środowiska, produkty z korka mogą być również używane jako poduszki podłogowe i pokrycia ścian. Chociaż większość ludzi kojarzy korek z winem, jest on obecnie wykorzystywany w kreatywnych projektach projektowych do tworzenia mebli, wystroju domu i akcesoriów. Jest to również doskonały materiał na pokrycia ścienne, ponieważ jest trwały i wodoodporny. Korek jest również przyjemny dla stóp.

Podobne tematy