Jak położyć korek na całej ścianie

Aby zainstalować korek na ścianie, należy najpierw określić powierzchnię do pokrycia i zamówić odpowiednią ilość arkusza korkowego. Następnie trzeba przygotować ścianę, montując płytę ze sklejki. W następnej kolejności należy nałożyć na płytę klej. Rozwiń na niej korek i w razie potrzeby przytnij go do odpowiedniego rozmiaru. Po zakończeniu, nałóż na płytki korkowe przezroczysty poliuretan, aby je uszczelnić.

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z budowa-domow.waw.pl

Zastaw wszystkie połączenia 2-3 razy szersze od szerokości deski korkowej

Jeśli używasz podłogi korkowej, pamiętaj, aby rozstawić połączenia co najmniej dwa do trzech razy szersze od szerokości desek. Pomoże to utrzymać podłogę w prostej linii i uniknąć łączeń typu H. Po zainstalowaniu pierwszego rzędu, możesz rozłożyć pozostałe złącza. Jeśli deski korkowe są dłuższe niż przekładki, przetnij je na pół i umieść wzdłuż ścian.

Aby zainstalować podłogę korkową na suficie, najpierw połóż podkład. Gdy to zostanie zrobione, można rozpocząć układanie desek korkowych. Ułóż pierwszy kurs przy najdłuższej nieprzerwanej ścianie, a następnie odejmij jeden cal na rozszerzenie. Następnie zmierz odległość między dwoma ścianami i podziel ją przez szerokość deski korkowej. Upewnij się, że każda deska jest przecięta na pół podczas instalacji ostatniego kursu.

Uszczelnianie poliuretanem

Aby uszczelnić korek na całej ścianie, możesz najpierw zabarwić niewykończone płytki korkowe bejcą na bazie wody. Następnie można zastosować poliuretanowy lakier bezbarwny, aby chronić korek i uczynić go gładkim i łatwym do czyszczenia. Możesz pozwolić powłoce wyschnąć przez noc przed chodzeniem po niej. Po wyschnięciu można zainstalować krzesło i odnowić ścianę.

Jeśli instalujesz deski lub płytki korkowe, możesz je zainstalować w obszarze o dużym natężeniu ruchu, nie martwiąc się o płynne rozlania wsiąkające w złącza ścienne. Jednak jeśli instalujesz płytki korkowe w zastosowaniu komercyjnym, powinieneś je uszczelnić po instalacji. Najlepszym sposobem na to jest użycie uszczelniacza poliuretanowego na bazie wody. Do zastosowania komercyjnego polecamy Bona Kemi Traffic, który zwykle wymaga dwóch warstw w zależności od tego, jak duży ruch otrzymuje korek.

Jeśli planujesz zainstalować korek na całej ścianie, musisz wiedzieć, że materiał ten ma różne właściwości w zależności od jego źródła i struktury komórkowej. Struktura komórkowa oraz skład chemiczny korka odpowiadają za jego wysoką hydrofobowość, niski współczynnik termiczny oraz elastyczność. Ponadto materiał ten jest bardzo odporny na korozję, nie wypacza się, nie odpryskuje i nie pęka pod wpływem ściskania. Są to główne cechy korka, które sprawiają, że jest to świetny wybór dla projektu pokrycia ściennego.

Idealnie, korek powinien być stosowany w temperaturach, które są między 40 a 80 stopni Fahrenheita. Jeśli robisz projekt w zimniejszym środowisku, należy pamiętać, że stosowanie poliuretanu w tym sezonie potrwa dłużej, ponieważ będzie miał mniej czasu na utwardzenie. Jeśli powierzchnia jest bardzo sucha, należy odczekać co najmniej 24 godziny przed wystawieniem jej na działanie wody.

Korek jest naturalnym materiałem, który ma kilka korzyści, gdy jest stosowany jako pokrycie ścian. Ma niską przepuszczalność i jest wysoce elastyczny pod kompresją. Naukowcy badali korek przez długi czas i zauważyli, że ma on kilka pożądanych właściwości, które czynią go świetnym materiałem do budowy domu. Jego właściwości stały się ikoną i od XVII wieku był używany do uszczelniania szklanych butelek.

Użyj dżwigu, aby położyć tablicę korkową na ścianie

Przed zainstalowaniem swojej nowej tablicy korkowej na ścianie, powinieneś dokładnie zmierzyć przestrzeń. Grubość deski powinna wynosić około pół cala lub 1,3 cm. Powinieneś wybrać deskę, która jest przynajmniej tej grubości, aby zapobiec śladom po szpilkach na ścianie. Deskę korkową można kupić w sklepie z artykułami rzemieślniczymi lub w sklepie z artykułami biurowymi. Jeśli nie możesz jej tam znaleźć, możesz poszukać jej online i kupić. Podczas układania nowej deski na ścianie, pamiętaj, aby użyć poziomu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, umieść papierowe ciężarki i puszki z żywnością wzdłuż jego krawędzi.

Aby zapewnić idealnie kątową instalację, kup deskę ze sklejki, która jest nieco szersza niż deska korkowa, której używasz. Po określeniu szerokości deski ze sklejki, nałóż na nią klej i nawinąć korek. W razie potrzeby przytnij go. Gdy tablica korkowa jest prawidłowo zainstalowana, nie powinieneś mieć żadnych problemów z jej usunięciem. Jeśli jednak pracujesz na większej ścianie, powinieneś najpierw zmierzyć ją, aby upewnić się, że tablica korkowa będzie pasować.

Aby wyciąć tkaninę, musisz najpierw prześledzić projekt na desce. Następnie użyj przyrządu lub piły taśmowej, aby wykonać cięcia reliefowe. Po wykonaniu tych czynności użyj narzędzia Dremel, aby wygładzić krawędzie. Przeszlifuj krawędzie narzędziem Dremel, aby jak najbardziej zbliżyć je do śladów ołówka. Aby położyć płytę ze sklejki na ścianie, umieść mapę twarzą do dołu na tablicy korkowej, pozostawiając około jednego cala przestrzeni wokół płyty. Następnie, należy zastosować cement kontaktowy do twarzy w górę strony sklejki i przymocować go do ściany.

Cork boards pochodzą w wielu różnych rozmiarach. Możesz wybrać, aby je albo dziesięć cali lub dwanaście cali szerokości. Grubość każdego rzędu będzie zależała od tego, jak duży jest pokój. Jeśli pracujesz na małym obszarze, możesz wyciąć częściową deskę lub użyć jej jako deski startowej. Jeśli trzeba zrobić większe rzędy, można użyć przekładek na ścianach, aby zapewnić równe odstępy między rozszerzeniami. Jeśli pracujesz na dużej przestrzeni, możesz umieścić linię kredową, aby zapewnić, że rzędy są proste.

Użyj przezroczystego poliuretanu do uszczelnienia płytek korkowych

Przy użyciu wstępnie wykończonych poliuretanowych płytek korkowych, możesz zauważyć niewielką pełnię na obwodzie, która tworzy małe wzniesienie wzdłuż szwów. Jest to normalne i występuje, ponieważ korek absorbuje wilgoć, gdy pozostaje niewykończony. Nie jest to uważane za wadę materiałów, więc nie musisz się tym przejmować. Możesz zminimalizować ten efekt, stosując przezroczysty poliuretan na całej podłodze.

Jeśli instalujesz płytki korkowe, musisz użyć wysokiej jakości uszczelniacza poliuretanowego. Chociaż podłoga korkowa jest odporna na wodę, niewłaściwa konserwacja skróci jej żywotność i sprawi, że nie będzie się nadawała do użytku. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj poliuretanu na bazie wody, aby stworzyć przejrzystą powłokę na płytkach, dzięki czemu będą one praktycznie nieprzeniknione do uszkodzenia. Jeśli instalujesz płytki korkowe samodzielnie, powinieneś zastosować poliuretan do nich cztery razy, podczas gdy jeśli zakupiłeś wstępnie wykończony korek, powinieneś zastosować go tylko raz.

Wykończony produkt będzie odporny na otarcia i plamy. Ponadto, podłoga korkowa jest stosunkowo łatwa do czyszczenia, nawet w kuchni lub sypialni. Będzie wymagała podstawowej konserwacji, ale raz zabezpieczona wykończeniem może służyć przez wiele lat. W tym czasie zaleca się usunięcie wszelkich mebli i butów, aby chronić płytki korkowe przed zarysowaniami i wgnieceniami. Po uszczelnieniu można zamiatać podłogę raz w tygodniu, a od czasu do czasu zastosować niewielką ilość detergentu na bazie wody, aby głęboko wyczyścić podłogę.

Jeśli instalujesz płytki korkowe nad systemem grzewczym, ważne jest, aby pamiętać, że są one podatne na zmiany klimatu. Narażenie na wysoką wilgotność i niską wilgotność może powodować problemy, ale odpowiednio zastosowany poliuretan zapobiegnie temu. Co więcej, zapobiegnie również pojawieniu się nieestetycznych wgłębień na paznokciach. Jeśli użyjesz przezroczystego poliuretanu do uszczelnienia płytek korkowych, będziesz chroniony przed uszkodzeniami i przebarwieniami spowodowanymi przez zwierzęta domowe.

Jeśli używasz kleju do instalacji płytek korkowych, upewnij się, że klej jest kompatybilny z rodzajem kleju użytego do nałożenia podłogi. Klej jest zazwyczaj na bazie wody i powinien być dokładnie wysuszony przed nałożeniem poliuretanu. Przezroczysty poliuretan uszczelni płytki korkowe przed wilgocią i otarciami, czyniąc je wodoodpornymi. Gdy podłoga jest już odpowiednio uszczelniona, można przystąpić do montażu płytek korkowych.

Podobne tematy