Jak uszczelnić okna po instalacji

Jeśli właśnie zainstalowałeś nowy zabieg okienny, możesz się zastanawiać, jak go uszczelnić. W tym artykule wyjaśnimy różne sposoby uszczelnienia okna, w tym uszczelnianie, Weatherstripping, Vinyl, Open-cell foam tape i więcej. Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz wszystkie swoje materiały gotowe. Przeczytaj instrukcje dostarczone z zestawem leczenia okien uważnie, aby dowiedzieć się, jak to zrobić poprawnie.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z kwadratremonty.pl

Klejenie

Przed rozpoczęciem klejenia okien, musisz usunąć wszelkie istniejące uszczelniacze. Profesjonalni uszczelniacze usuną stary uszczelniacz. Jednakże, jeśli nie jesteś profesjonalistą, możesz usunąć uszczelniacz samodzielnie za pomocą szczypiec, ostrzy lub noża elektrycznego. Upewnij się, aby oczyścić połączenia między oknem a ramą za pomocą rozpuszczalnika. Caulk przylega lepiej do czystych powierzchni. Szczeliwo należy pozostawić do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny.

Chociaż uszczelnianie okien po montażu może wydawać się zbędne, jest to ważne zadanie. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, istnieje kilka znaków, że twoje okno jest w potrzebie dotykania. Kilka wspólnych znaków to: pęknięcia wokół ram okiennych, nadmiar wilgoci i przeciągi. Dodatkowo, uszczelnienie może mieć pęcherzyki lub spadł wokół krawędzi i dolnej części okien. Jeśli zauważysz pęcherzyki lub pęknięcia, może to być czas, aby ponownie uszczelnić okna. Większość gwarancji obejmuje naprawy caulking.

Przed rozpoczęciem caulking swoje okna, należy oczyścić obszar wokół nich. Pamiętaj, aby użyć arkuszy ochronnych. Caulk może być stopiony lub rozlany na ziemi i może zabarwić swój pokład. Upewnij się, że pozwalają uszczelniacz do pełnego wyleczenia przed malowaniem. Jeśli nie masz czasu, możesz zadzwonić do profesjonalnego instalatora okien, aby wykonać to zadanie dla Ciebie. Możesz również zdecydować się na caulk stawów swoich windows yourself.

Po caulking swoje okna, musisz wybrać caulk, który pasuje do materiału swoich okien. Istnieje wiele różnych rodzajów caulk dostępne, ale lateks i silikon są najbardziej powszechne. Kleje silikonowe i lateksowe są zarówno trwałe, jak i na bazie wody. Jeśli nie jesteś pewien, którego z nich użyć, skonsultuj się z producentem swoich okien, aby uzyskać zalecenia. Wybierając uszczelniacz, upewnij się, że czytasz etykietę.

Weatherstripping

Jeśli rozważasz zainstalowanie obróbki okiennej samodzielnie, ważne jest, aby zwrócić uwagę na proces weather-stripping. Choć weather-stripping może uszczelnić przecieki powietrza wokół stacjonarnych i ruchomych elementów budynku, może również wpłynąć na wydajność innych części domu, takich jak klimatyzator. Aby uniknąć wycieków powietrza, należy znaleźć źródła wycieków powietrza w domu i naprawić lub wymienić je.

Na szczęście, weather-stripping jest stosunkowo łatwy do zastosowania. Można znaleźć zestawy dla okien o różnych rozmiarach oraz wielopaki tego samego typu. Proces instalacji polega na nałożeniu cienkiej warstwy taśmy na skrzydło okienne lub ościeżnicę. Użyj noża do cięcia materiału, aby dopasować go do skrzydła okiennego. Aby uniknąć przecieków powietrza, należy dokładnie wyczyścić parapet przed nałożeniem jakiegokolwiek materiału weather-stripping.

Najbardziej efektywnym sposobem instalacji weather-stripping jest użycie go na drzwiach i oknach po ich zainstalowaniu. Nie tylko zapewnia ona piękne wykończenie, ale również zapobiega wchodzeniu i wychodzeniu niepożądanego powietrza z domu. Weather-stripping nie tylko zwiększy poziom komfortu w twoim domu, ale pomoże ci obniżyć rachunki za energię. Kilka sztuk weather-stripping pomoże ci zaoszczędzić na rachunkach za energię, too.

Koszt weather-stripping okna jest różny, ale może wynosić od 5 do 10 dolarów za okno. Weather-stripping zabiegi okno zapewni prawidłowe uszczelnienie i dopasowanie wewnątrz ramy. Zapobiegnie to wyciekowi powietrza wokół okien i zmniejszy straty energii. Weather-stripping nie jest konieczne dla wszystkich okien, tylko okna, które otwierają potrzebują go. Większość instalatorów daje oszacowanie oparte na wielu oknach.

Vinyl

Okna winylowe mają wiele zalet. Zapewniają atrakcyjne style i unikalne projekty, a także doskonałą wydajność. Mogą być dostosowane do potrzeb związanych z wyglądem i wydajnością bez kompromisu dla jakości lub wydajności. Rolety, odcienie i inne zabiegi okienne są dostępne dla okien winylowych, ale ostateczne wykończenie tych akcesoriów zależy od ich rodzaju i rozmiaru. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź nasz przewodnik po żaluzjach. Ten przewodnik wyjaśnia, jak zainstalować żaluzje na oknach winylowych.

Instalacja żaluzji wewnątrz montażu na oknach winylowych nie powinna obejmować wkręcania w ramę okna winylowego. Wpłynie to na funkcjonalność okna i może spowodować utratę gwarancji. W przeciwieństwie do okien drewnianych, ramy winylowe nie mogą wspierać ciężaru żaluzji. Aby tego uniknąć, zainstaluj żaluzje po wewnętrznej stronie okna, zabezpieczając je na górze i po bokach otworu. Upewnij się, że nie bang dolnej części żaluzji przeciwko winylowej finger-hold.

Po instalacji, należy zakupić nowe zabiegi okienne. Są one trudne do zainstalowania, i może trzeba będzie kupić inny zestaw zabiegów okiennych. Nowy otwór okienny może być mniejszy niż stary, więc może nie pasować prawidłowo. Zakup zastępczych zabiegów okiennych po instalacji może zaoszczędzić kłopotów i kłopotów z konieczności ponownego zainstalowania ich. W tym przypadku łatwiej byłoby zatrudnić profesjonalistę, aby zainstalować zabiegi okienne dla Ciebie.

Możesz powiesić żaluzje i zasłony na oknach winylowych, aby osiągnąć piękny wygląd. Chociaż te zabiegi okienne są mniej kosztowne niż drewniane ramy okienne, zapewniają one doskonałą izolację i trwałe, nisko konserwowane wykończenie. Ponadto, nie wymagają malowania i mogą wytrzymać ekstremalne temperatury. Nie wspierają one również ciężaru żaluzji montowanych wewnątrz. Dlatego winylowe ramy okienne powinny być traktowane z ostrożnością. Plusy i minusy zabiegów okiennych z winylu są wymienione poniżej.

Open-cell foam tape

Foam weatherstripping to niedrogi i łatwy sposób na uszczelnienie szczelin wokół okien i drzwi. Jest skuteczna w blokowaniu przepływu powietrza i odbija się po ściśnięciu, ale nie trwa zbyt długo. Pianka otwartokomórkowa odbija się najskuteczniej po ściśnięciu i najlepiej stosować ją wewnątrz okien. Pianka zamkniętokomórkowa jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne, ale jest krótkotrwała. Inne metody obejmują caulk linowy i plastikowe zestawy okienne.

Przy montażu okna należy użyć taśmy o współczynniku rozszerzalności co najmniej RAL lub EnEV. Taśmy te występują w różnych rozmiarach, ale 3E 74/10-20 jest doskonałą opcją do uszczelniania wąskich szczelin. W przypadku większych szczelin taśmę tę można układać jedna na drugiej. Najlepiej jest nakładać taśmę na zimno przed montażem okna, aby zapobiec jej rozszerzaniu się i zwijaniu. Po instalacji należy użyć dodatkowej warstwy silikonu i Prosoco Air Dam, aby pokryć obszary problemowe.

Wybierając produkt, sprawdź recenzje i oceny klientów. Te opinie klientów są bezstronne i opierają się na doświadczeniach z produktem. Popularne produkty mają rosnącą bazę klientów, co potwierdza ich sukces. To z kolei poprawia jakość i obsługę posprzedażową producentów. Rozważ również zastosowanie v-seal w oknach przesuwnych, aby zapewnić lepszą jakość powietrza. Jeśli okno zatrzaskuje się, nie jest konieczne instalowanie uszczelki napinającej.

Inną opcją są paski filcowe. Chociaż paski filcu są staroświeckie i niedrogie, nadal działają dobrze, aby uszczelnić okna i drzwi. Filc można przybić na miejsce, aby zapewnić dobre uszczelnienie. Jednakże, jeśli chcesz bardziej trwałe i niezawodne rozwiązanie, rozważ użycie EPDM Rubber Weatherseal Tape. Jest to samoprzylepny klej, który nie uszkodzi powierzchni ani nie zetrze farby z okien.

Płyta styropianowa

Po zainstalowaniu styropianowej obróbki okien, następnym krokiem jest uszczelnienie otworu. Ważne jest, aby uszczelnić otwór wokół koziołka i za pianką. Następnie należy połączyć WRP z wnętrzem otworu za pomocą poszycia zip system. Aby zapobiec uginaniu się kozła, należy zastosować uszczelniacz za kołnierzami gwoździ.

Aby przymocować tkaninę do płyty styropianowej, należy przyciąć kawałek tkaniny tak, aby pasował do rozmiaru okna. Następnie, złożyć dolne rogi kawałka tkaniny. Następnie zszyj tkaninę na desce. Upewnij się, że narożniki są złożone starannie, aby uniknąć ujawnienia zszywek. Na koniec użyj gorącego kleju, aby przykleić tkaninę do wewnętrznej strony deski. Zapobiegnie to rozdarciu lub strzępieniu się tkaniny podczas instalacji.

Jeśli styropianowa deska leczenie okna jest dekoracyjne leczenie, upewnij się, że przylegasz do ramy okna bezpiecznie. Następnie należy przyłożyć falbanę do ściany. Falbana powinna być wypoziomowana. Powtórz ten proces dla wszystkich okien. Zachowaj szerokość styropianowej deski leczenia okna spójne tak, że będzie wyglądać świetnie. I ostatni, ale nie najmniej, należy rozważyć projekt płyty styropianowej leczenie okna po instalacji.

Instalacja płyty styropianowej leczenie okna jest łatwe. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją producenta. Aby zamocować okno, należy najpierw zainstalować podkładki lub bloki ustawcze między drewnem a poszyciem z pianki. Następnie należy przymocować okno do ramy drewnianej za pomocą kołnierza do przybijania przy głowie. W razie potrzeby należy zainstalować kołnierz nadproża i okapnik. Należy upewnić się, że okno pozostanie bezpieczne do czasu zainstalowania kołnierza nadproża.

Podobne tematy