Propozycje farb dla aluminiowych poręczy na tarasie

Jeśli szukasz farby, która nie plami aluminium, nie szukaj dalej niż ten artykuł. Znajdziesz tu propozycje farb dla balustrad stalowych, malowanych proszkowo, a nawet fioletowych. Oto jak przygotować aluminiowe balustrady do malowania. To proste i przyjemne! Powiemy Ci również, jak przygotować taras do malowania.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu psgsa.pl

Fiolet

Jasny, słoneczny odcień fioletu może być zabawnym sposobem na ubranie tarasu lub balkonu. W przeciwieństwie do czerwieni czy słodkiego różu, fiolet ma solidny charakter. Może zdominować przestrzeń, nie będąc przy tym przytłaczającym. Fioletowy doda orzeźwiający, współczesny dotyk do twojego pokładu lub tarasu, kontrastując z chłodnymi niebieskimi i neutralnymi. Oto kilka propozycji farb dla fioletowych poręczy i balustrad.

Jeśli twoje poręcze są drewniane, nałóż cienką warstwę farby lub podkładu i pozostaw do wyschnięcia. Zastosuj farbę za pomocą pędzla. Maluj zewnętrzne powierzchnie drewniane w dniu, w którym temperatura wynosi od 50 do 85 stopni Fahrenheita. Jeśli drewno jest malowane wcześniej, oczyścić go z mieszaniną octu i wody. Jeśli zdecydujesz się malować, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami farby dokładnie. Następnie przeszlifuj powierzchnię, aby usunąć luźną farbę lub brud.

Jeśli chodzi o farbę, wybierz wysokiej jakości produkt, który oferuje ochronę przed promieniowaniem UV. To chroni malowaną powierzchnię przed blaknięciem i ekstremalnych temperatur. Będzie również odporny na korozję i pleśń, i nie będzie dzielić w obszarze o dużym natężeniu ruchu. Dla sufitu i ścian, zatrudnić profesjonalistę do malowania tych obszarów. Oni pomogą Ci dokonać najlepszych wyborów. Jeśli chcesz mieć naprawdę niestandardowe rozwiązanie, przejdź do farby z najwyższej półki, która sprawi, że Twój taras będzie wyglądał oszałamiająco.

Bejca na bazie oleju

Przy barwieniu balustrad na tarasie, wysokiej jakości bejca na bazie oleju jest niezbędna do ochrony przed żywiołami. Wybierz produkt, który zapewnia dobrą ochronę i nie wymaga gruntowania. Jest on dostępny w pojemnikach jednogalonowych. Jej formuła nie pozostawia smug i nie wymaga przygotowania. Nadaje się szczególnie do drewna, które lekko zwietrzało. Wysokiej jakości bejca na bazie oleju jest bardzo trwała i zapobiega blaknięciu oraz rozwojowi pleśni.

Aby zakupić odpowiednią bejcę na bazie oleju do balustrad na tarasie, można udać się do sklepu detalicznego lub kupić ją online. O ile zakup w sklepach jest wygodny, o tyle zakup online jest wygodniejszy. Oprócz wygody, sklepy internetowe oferują niższe ceny. Dostępnych jest wiele marek bejc żelowych. Wybierz taką, która pasuje do estetyki Twojego tarasu.

Istnieją dwa rodzaje bejc na bazie oleju: bejce żelowe i bejce penetrujące. Bejce żelowe są bardziej elastyczne niż bejce penetrujące i nie wymagają gruntowania. Po nałożeniu bejcy żelowej należy nałożyć drugą warstwę. Pamiętaj, aby po każdej kolejnej nakładać cienką warstwę bejcy żelowej, aby uniknąć lepkiego wykończenia. Wentylator może przyspieszyć czas schnięcia.

Bejce na bazie oleju mają tę zaletę, że są łatwiejsze do zastosowania i nie wymagają odnawiania co roku. Są bardziej przyjazne dla środowiska, mają dłuższy czas schnięcia i nie zostawią śladów docierania na powierzchni. Te plamy są również bardziej trwałe niż plamy na bazie wody, które mogą być łatwo czyszczone. Niezależnie od rodzaju, który wybierzesz, upewnij się, że dopasujesz bejcę do stolarki w swoim domu.

Powlekane proszkowo balustrady opierają się korozji

Powlekane proszkowo balustrady zapewniają doskonały poziom ochrony przed korozją, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Są również odporne na rdzę i promienie UV, które są znane z przyspieszania korozji metalu. Powłoka proszkowa tworzy szczelne zamknięcie na metalu, które może chronić go przed niektórymi elementami, ale nie jest w 100% odporna. Jeśli wilgoć jest problemem, producenci balustrad zwykle używają e-powłoki pod powłoką proszkową.

Używanie balustrad malowanych proszkowo jest doskonałym wyborem dla obszarów dostępnych dla wody. Powlekane proszkowo poręcze są w szerokiej gamie kolorów i stylów, aby dopasować się do każdego ustawienia. Mogą być malowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Oznacza to, że są one estetyczne, a także odporne na korozję. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w środowisku miejskim czy nadmorskim, balustrady malowane proszkowo mogą zapewnić ochronę przez dziesiątki lat.

Aluminiowe poręcze to kolejna opcja dla balustrad malowanych proszkowo. Malowane proszkowo poręcze aluminiowe są trwałe i odporne na rdzę i elementy. Jest to szczególnie ważne w klimatach o zmiennej pogodzie. Malowane proszkowo aluminium nie będzie się łuszczyć lub łuszczyć, a powłoka będzie blokować promienie UV, które przyspieszają korozję metalu. Zalety malowane proszkowo balustrady aluminiowe są zbyt liczne, aby wymienić tutaj.

Jak proszkowo wykończenie jest odporny na rdzę, regularna konserwacja jest nadal konieczne, aby utrzymać wykończenie wygląda najlepiej. Poręcze podatne na rdzę powinny być sprawdzane co najmniej raz w roku i czyszczone, aby zapobiec rdzy. Należy je natychmiast wymienić, jeśli poluzowały się luźne części, a wszelkie nagromadzenia powinny zostać usunięte. Dodatkowo, balustrady powinny być czyszczone częściej, jeśli są narażone na duży ruch, taki jak schody i poręcze.

Przygotowanie do malowania balustrad aluminiowych

Możesz pomalować swoje aluminiowe balustrady, wykonując te proste kroki. Najpierw dokładnie wyczyść balustrady używając wody z mydłem lub innego środka czystości. Następnie zastosuj podkład i przeszlifuj powierzchnię, aby zwiększyć przyczepność. Pamiętaj, aby malować swoje balustrady w słoneczną pogodę, jak deszcz i wiatr sprawi, że farba złuszcza się szybciej. Poręcze wewnętrzne nie wymagają malowania na zewnątrz.

Jeśli planujesz pomalować wrzeciona, możesz nałożyć na nie podkład i farbę osobno. Następnie nałóż farbę za pomocą pędzla i pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny. W razie potrzeby powtórz proces z kolejną warstwą. Zawsze pamiętaj, aby przestrzegać instrukcji producenta dotyczących nakładania podkładu i farby. Upewnij się, że przestrzegasz etykiety farby dla trwałości i długowieczności. Jeśli twoje poręcze nie są całkowicie pomalowane, może być konieczne powtórzenie procesu.

Aby przygotować aluminium, należy je dokładnie oczyścić. Upewnij się, że obszar jest dobrze wentylowane. Powinieneś położyć ściereczki spadkowe. Należy również oczyścić aluminium całkowicie przed malowaniem go. Aby wyczyścić aluminium, napełnij duże wiadro ciepłą wodą i dodaj środek odtłuszczający. Zanurz szmatę w płuczkach i dokładnie wyszoruj aluminium. Usuń każdą rdzę lub łuszczącą się farbę z powierzchni.

Powierzchnia balustrad aluminiowych jest niezbędna do trwałości powłoki. W rzeczywistości, przygotowanie powierzchni jest niezbędne do osiągnięcia długoterminowej trwałości. Chociaż tanie powłoki nie mają ścisłych specyfikacji, wysokiej klasy powłoki, takie jak AAMA 2605 wymagają konwersji chemicznej do amorficznego fosforanu chromu. Jest to specyficzna specyfikacja farby dla samolotów. Jednak, o ile twoje balustrady nie są przeznaczone do celów wojskowych, nadal powinieneś przestrzegać tych wskazówek, aby uniknąć uszkodzenia metalu.

Najlepsza farba do metalowych balustrad

Jeśli szukasz nowego koloru farby dla swoich metalowych balustrad na tarasie, trafiłeś we właściwe miejsce. Najlepsza farba do metalowych balustrad nie musi być w tym samym odcieniu, co Twoje istniejące balustrady. Możesz znaleźć wiele różnych opcji online lub w lokalnym sklepie z farbami. Oto kilka wskazówek, aby proces ten był tak prosty, jak to możliwe. Po pierwsze, upewnij się, aby przetestować farbę próbki na skrawku drewna przed zakupem rzeczywistej farby. Po drugie, pamiętaj, aby pozwolić farbie w pełni wyleczyć przed dotknięciem go.

Musisz oczyścić metalowe poręcze dokładnie za pomocą roztworu mydła cukrowego i gorącej wody, aby usunąć wszelkie tłuste osady. Następnie, trzeba będzie upewnić się, aby zastosować cienkie warstwy farby, ponieważ zbyt dużo farby może spowodować, że wyschnie nierównomiernie. Po malowaniu sprawdź poręcze pod różnymi kątami, aby upewnić się, że są prawidłowo pokryte. Jeśli malujesz duży balustrady, może warto zatrudnić wykonawcę malarstwa, aby wykonać zadanie dla Ciebie. Będą wiedzieć, jak prawidłowo zastosować farbę i zapewnić, że twoje poręcze wyglądają najlepiej przez lata.

Wybór najlepszej farby do metalowych poręczy na tarasie nie jest trudny, jeśli jesteś pewny procesu malowania. Kilka firm sprzedaje farby zewnętrzne, które są trwałe i odporne na blaknięcie. Tego typu farby zapewniają również ochronę przed działaniem promieni słonecznych, wilgoci i wilgoci. Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na ożywienie wyglądu swoich drewnianych balustrad, możesz zdecydować się na farbę do powierzchni pokładowych Rust-Oleum RockSolid 20X.

Podobne tematy